W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, które mają ma na celu:
wielospecjalistyczną i skoordynowaną pomoc dziecku niepełnosprawnemu i jego rodzinie
stymulowanie rozwoju psychoruchowego, poznawczego oraz społeczno - emocjonalnego dziecka
wyrównywanie występujących u dziecka deficytów rozwojowych
wspomaganie rozwoju dziecka w jego środowisku rodzinnym poprzez kształtowanie pożądanych postaw i zachowania w relacji rodzic / opiekun prawny - dziecko.
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka organizowane jest dla dzieci zamieszkałych w gminie Michałowice, które posiadają opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, wydaną przez zespół orzekający działający w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Wczesnym wspomaganiem rozwoju objęte są dzieci od momentu stwierdzenia niepełnosprawności do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
W przedszkolu powołany jest zespół wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, w skład którego wchodzą specjaliści przygotowani do pracy z małymi dziećmi o zaburzonym rozwoju psychoruchowym: pedagog posiadający kwalifikacje odpowiednie do rodzaju niepełnosprawności dziecka, psycholog, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej oraz w zależności od potrzeb inni specjaliści.
Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka prowadzi wielospecjalistyczną diagnozę poziomu rozwoju dziecka oraz planuje i realizuje indywidualny program terapeutyczny podczas zajęć indywidualnych i grupowych.
Zajęcia w ramach wczesnego wspomagania organizuje się w wymiarze od 4 do 8 godzin w miesiącu.
Przedszkole dysponuje pomieszczeniami wyposażonymi w specjalistyczny sprzęt oraz środki dydaktyczne. Posiadamy gabinet logopedy / psychologa oraz sale integracji sensorycznej wyposażone w certyfikowany sprzęt terapeutyczny.