Ułatwienia dostępu

Nasze Maluchy w krainie dzikich zwierząt! – relacja z wycieczki do ZOO

Dzień pełen przygód, uśmiechów i niesamowitych spotkań! W środę 6 maja nasze
najmłodsze przedszkolaki z grupy I – „Misie” wybrały się na swoją pierwszą wielką
wyprawę do Ogrodu Zoologicznego.
Głównym celem naszej wycieczki była bezpośrednia obserwacja zwierząt egzotycznych oraz
kształtowanie u dzieci świadomości przyrodniczej i empatii wobec świata fauny. Dla wielu
maluchów była to wyjątkowa chwila – pierwsza wspólna podróż autokarem oraz okazja do
zobaczenia na własne oczy mieszkańców odległych kontynentów.
Co widzieliśmy?
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od drugiego śniadania na świeżym powietrzu, a następnie
chwilę pobawiliśmy się na placu zabaw. Po takim wstępie byliśmy już gotowi na spotkania ze
zwierzętami, które wzbudziły w dzieciach ogromny zachwyt. Spacerowaliśmy alejkami,
podziwiając:
 Egzotyczne ptaki o barwnych piórach,
 Zwinne małpki, które rozbawiały nas swoimi figlami,
 Wielkie żyrafy i słonie, których rozmiar zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.
Edukacja i zabawa
Wycieczka do ZOO to nie tylko oglądanie zwierząt, to przede wszystkim ważna lekcja
przyrody w terenie. Dzieci uczyły się rozpoznawać gatunki, naśladowały odgłosy
mieszkańców ogrodu i dowiadywały się, dlaczego musimy dbać o planetę, by zwierzęta miały
gdzie żyć.
Wspólny wyjazd był też świetną okazją do integracji grupy. Maluchy uczyły się zasad
bezpiecznego podróżowania, poruszania się w parach i wspólnego przeżywania emocji – od
wielkiej ekscytacji po chwilę skupienia przy wybiegach.
Powrót pełen wrażeń
Pogoda nam dopisała, a humory były wyśmienite przez cały dzień. Zmęczeni, ale bardzo
szczęśliwi i pełni wrażeń, wróciliśmy do przedszkola, gdzie jeszcze długo trwały rozmowy
o tym, które zwierzę było najładniejsze.

Union Dental

© 2023. Przedszkole Publiczne w Michałowicach.